ICT-branchevereniging komt met meldpunt voor ‘belemmerende wetgeving’

Logo_NederlandICTNederland ICT, de branchevereniging van ICT-aanbieders in Nederland, roept bedrijven op om knelpunten in regelgeving te melden die ‘de ontwikkeling van de digitale economie belemmeren’. De belangenclub heeft daarvoor een speciaal meldpunt in het leven geroepen. Het initiatief wordt in ieder geval positief ontvangen door de grootzakelijke afnemers van ICT-diensten en –producten, bij monde van de Branchevereniging Telecommunicatie Grootgebruikers (BTG).

Het meldpunt van Nederland ICT moet aansluiten op een eerder, door minister Henk Kamp (Economische Zaken) genomen, overheidsinitiatief om wetgeving weg te nemen die innovatie en de ontwikkeling van de digitale economie belemmert. Minister Kamp heeft in zijn beleid (zoals uitgesproken in de in juli dit jaar naar de Tweede Kamer verzonden Kamerbrief 'Ruimte voor vernieuwing door toekomstbestendige wet- en regelgeving') de ambitie ingebouwd om Nederland de ‘Digital Delta’ van Europa te maken. Het creëren van wettelijke ruimte om te experimenteren en te innoveren, is daar een belangrijke voorwaarde voor.

Nederland ICT maakt via zijn commissies en ledennetwerken zelf al een inventarisatie van knelpunten in regelgeving.

Lotte de Bruijn, directeur Nederland ICT

'Maar ik wil graag van iedereen in de sector horen waar ze tegenaan lopen. Niemand weet beter wat de knelpunten zijn dan de bedrijven zelf.'

Bedrijven kunnen hun ervaringen met knelpunten in regelgeving melden via knelpunten@nederlandict.nl

'We vinden het initiatief van Nederland ICT goed, aangezien zij ook ruimte vragen voor innovatie.'

Merkt Jan van Alphen, voorzitter van de Branchevereniging Telecommunicatie Grootgebruikers, op. Hij zegt te herkennen dat sommige Nederlandse regelgeving een aanpassing aan de eisen des tijds kan gebruiken:

Jan van Alphen'BTG is een branchevereniging voor groot- en middelgrote zakelijke gebruikers van ICT en telecommunicatie. Omdat wij een groot en actief leden- en partnernetwerk hebben zijn wij goed op de hoogte van de innovaties die onze leden beogen en de marktimperfecties en de dilemma's rond wet- en regelgeving, die zij in dit verband ervaren.'

BTG is hierover vaak in gesprek met de Nederlandse overheid en marktpartijen, zegt Jan van Alphen:

'Wij zijn regelmatig in dialoog met ICT-leveranciers en telecommunicatieaanbieders. Ook spreken wij hierover met de betreffende toezichthouders, zoals ACM en Agentschap Telecom, en de diverse ministeries, waaronder Economische Zaken, die verantwoordelijk zijn voor de realisatie en handhaving van (ICT-)wet- en regelgeving.'

BTG-voorzitter Jan van Alphen memoreert aan het feit dat mogelijke innovatiebelemmeringen niet alleen in Nederlandse wet- en regelgeving voorkomen:

'We zoeken hierbij ook nadrukkelijk de internationale samenwerking met onze partners INTUG, de internationale belangenorganisatie van zakelijke ICT-afnemers, en onze Belgische evenknie BELTUG, waarbij we gezamenlijk de dialoog zoeken en voeren met de ICT-(onderzoeks)commissies die verbonden zijn aan het Europees parlement. Met de INTUG staat bijvoorbeeld een vergadering gepland op 26 november aanstaande in Noordwijk. We benadrukken bij de gesprekken met onze internationale partnerorganisaties en de Europese instanties altijd het belang om de rechten van de zakelijke gebruikers goed te borgen. Zij dienen praktische toepassingskaders, ruimte en tijd te krijgen om hun product- en procesinnovaties te kunnen vormgeven. Hierbij is het belang van onze leden onze primaire focus en deze kan uiteraard een andere invalshoek hebben dan de commerciële belangen van ICT-leveranciers.'

BTG: Verbinding, verbreding en verdieping

Branchevereniging ICT en Telecommunicatie Grootgebruikers (BTG) behartigt de belangen van Nederlandse bedrijven en instellingen door kennis over te dragen en ervaringen uit te wisselen o.a. tijdens events

BTG in beeld en geluid

Bijeenkomsten

Expertsessies

 • Geen evenementen
 • Magazine

  BTG in Business - Najaar 2022
  Lees de laatste editie

  Meld je aan voor onze nieuwsbrief!

  Op de hoogte blijven van evenementen en het laatste nieuws? Schrijf je dan nu in voor onze nieuwsbrief.
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.