Let op! Internet Explorer wordt niet meer ondersteund. Hierdoor kan de website mogelijk niet goed functioneren, gebruik een alternatieve browser om optimaal gebruik te maken van deze website. Klik hier om een alternatieve browser te downloaden.

BTG biedt een netwerk voor uitwisseling van kennis en ervaring over Telecommunicatie en ICT. De branchevereniging focust via expertgroepen op de volgende thema’s:

Terug naar nieuws

BTG: Tijd voor structurele verankering van digitalisering op het hoogste bestuursniveau

13 jun 2025

De recente aanstelling van Eddie van Marum (NSC) als staatssecretaris van Digitalisering en Koninkrijksrelaties én het besluit van de Tweede Kamer om alle digitale onderwerpen niet controversieel te verklaren, markeren belangrijke stappen voor de voortgang van het digitale beleid in Nederland. Toch blijft BTG bij haar eerder uitgesproken standpunt: Nederland heeft méér nodig dan pragmatische continuïteit – het is tijd voor een volwaardig ministerie van Digitale Zaken.

Als branchevereniging voor IT- en communicatietechnologie heeft BTG zich de afgelopen jaren ingezet om digitalisering structureel op de politieke agenda te houden. De tijdelijke onzekerheid over het behoud van de staatssecretaris en het uitblijven van goedkeuring van de Nederlandse Digitaliseringsstrategie (NDS) onderstrepen het gebrek aan bestuurlijke borging en langetermijnvisie. In een tijd waarin digitale infrastructuur, AI, cybersecurity en inclusie cruciale bouwstenen zijn voor onze maatschappelijke en economische veerkracht, is versnipperd of ad-hocbeleid onvoldoende.

BTG-voorzitter Petra Claessen: “De benoeming van een staatssecretaris is positief, net als het feit dat digitale dossiers niet controversieel zijn verklaard. Maar de digitale transformatie vraagt om regie en een geïntegreerde aanpak over departementen heen. Dat kan alleen met een zelfstandig ministerie dat digitale zaken structureel agendeert.”

De Kamer gaf woensdag unaniem groen licht om digitale wetsvoorstellen en beleidsstukken ook tijdens deze demissionaire periode te behandelen. Daarmee ligt de bal nu bij staatssecretaris Van Marum. Wat zijn koers wordt met betrekking tot de NDS – die net voor presentatie strandde door de val van het kabinet – is nog onduidelijk. Gemeenten, provincies, waterschappen en uitvoeringsorganisaties riepen vorige week nog op tot spoedige lancering.

Onder het jaarthema ‘Connecting Tech to Society’ werkt BTG ook in 2025 verder aan beleidsbeïnvloeding, kennisdeling en strategische allianties. Daarbij roept de vereniging staatssecretaris Van Marum op tot intensieve samenwerking met het veld.

De digitale toekomst van Nederland vraagt om visie, daadkracht en een structurele verankering op het hoogste bestuurlijke niveau. BTG blijft zich hiervoor inzetten, in het belang van een veilig, inclusief en innovatief digitaal Nederland.

 

De digitale toekomst van Nederland vraagt om meer dan pragmatische oplossingen. Het is tijd voor structurele verankering op het hoogste niveau van bestuur.

Meer weten over de standpunten van BTG of meedenken in onze beleidsdialoog? Kijk op www.btg.org of neem contact op via officemanager@btg.org.

 

 

Misschien vind je deze artikelen ook interessant:

https://btg.org/nieuws/artikel/eurofiber-neemt-arcadiz-over-toonaangevende-aanbieder-van-maatwerkoplossingen-voor-bedrijfskritische-connectiviteit/

https://btg.org/nieuws/artikel/startup-husense-wil-google-analytics-voor-de-echte-wereld-realiseren/

https://btg.org/nieuws/artikel/strategische-sessies-bij-btg-samen-bouwen-aan-de-toekomst/

https://btg.org/nieuws/artikel/groeiende-belang-van-talentontwikkeling-duurzame-digitalisering/

https://btg.org/nieuws/artikel/dutch-it-channel-awards-2025-innovatie-duurzaamheid-en-kennisdeling-als-drijvende-krachten/

Gerelateerd nieuws